• image description
  • image description

Харьковские Тепловые Сети

Комунальне підприємство «Харківські Теплові Мережі»

тепло первой столицы

fb   tg   ig

Комунальне підприємство «Харківські теплові мережі»

Абонплата

Інформація щодо абонентської плати

На виконання вимог пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» (далі – Закон) Урядом прийнято постанову від 01 вересня 2021 року № 928 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 808» (далі – Постанова).
Законом внесено зміни до Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про метрологію та метрологічну діяльність».
Згідно з внесеними змінами, змінено концепцію застосування до споживачів комунальних послуг плати за абонентське обслуговування та змінено склад витрат, які включаються до плати за абонентське обслуговування.

Так, статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач оплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії) для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги.

Зокрема, абонентська плата включає такі витрати:

  • з укладення договору про надання комунальної послуги
  • з здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами
  • з нарахування та стягнення плати за спожиті комунальні послуги
  • з обслуговування та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача)
  • а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води)

Плата за абонентське обслуговування сплачуватиметься споживачами у разі укладення з виконавцями комунальних послуг, а саме: з виконавцями послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води індивідуальних договорів про надання комунальних послуг або індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг.

При цьому, у зв’язку із оптимізацією кількості платежів для споживачів комунальних послуг, витрати пов’язані з обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води та теплової енергії включатимуться до плати за абонентське обслуговування відповідного виконавця послуги.

У свою чергу, витрати на обслуговування приладів – розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку, не включатимуться до складу плати за абонентське обслуговування.

Абонплата залежить від затвердженого мінімального прожиткового мінімуму в Україні, а тому може змінюватись. Станом на 1 грудня 2021 року граничний розмір плати, встановлений Кабінетом Міністрів України згідно з Постановою, становить:

  • 35,19 грн/абонента в місяць для послуг: з постачання теплової енергії; з постачання гарячої води; з централізованого водопостачання; з централізованого водовідведення.

Абонентська плата нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок з моменту укладання індивідуальних договорів, якщо рішенням органів місцевого самоврядування не зазначене інше.

У зв’язку з прийняттям рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 27.10.2021 № 872 «Про особливості нарахування плати за спожиту теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води у м. Харкові в опалювальний період 2021/2022 років», зі змінами, внесеними рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 30.12.2021 № 1051 абонентська плата для населення в опалювальному періоді 2021/2022 років не застосовується.

Розмір плати за абонентське обслуговування за грудень 2021 року
Розмір плати за абонентське обслуговування на 2022 рік